Telegram Nedir ? Telegram Anlamı Hakkında Bilgi | Anlamı Nedir ?

Ne Telgraf mı? Telegram'ın özellikleri nelerdir? Telgraf Masaüstü nasıl kullanılır ? Telegram anlık mesajlaşma uygulaması her geçen gün kullanıcı sayısını artırıyor.

Telegram Nedir ? Telegram Anlamı Hakkında Bilgi

Ülkemizdeki birçok teknoloji meraklısı Telegram'ı ve Telegram'ın özelliklerini araştırıyor. Peki Telgraf nedir? Telegram ödendi mi? Telegram'ın özellikleri nelerdir? Telgraf Masaüstü nasıl kullanılır

Son zamanlarda Whatsapp'ın en büyük rakibi olarak ortaya çıkan ve milyonlarca kullanıcıya ulaşan Telegram, her geçen gün daha fazla insana ulaşarak büyümesini sürdürüyor.

Ülkemizde birçok teknoloji meraklısı Telegram'ı ve Telegram'ın özelliklerini araştırıyor. İşte Telegram hakkında ilginç olan şey...

NE TELGRAF MI?

Rus programcı Pavel Durov tarafından oluşturulan Telegram, çoklu platform desteği sunan son derece güvenli bir anlık ses ve video mesajlaşma servisidir. Ağustos 2013'te kurulan Telegram, kullanıcılarına hem mobil hem de masaüstü sistemleri ile hizmet vermektedir.

Sesli ve görüntülü mesajlaşma uygulaması olan Telegram, bugüne kadar 100 milyondan fazla kişi tarafından indirildi.

TELEGRAM'IN TEMEL ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

- Gizli sohbet sunuyor. Telegram bile sunduğu teknoloji sayesinde mesajlarınızı göremiyor.

- Telefon numarasına göre kayıtlı. Ancak, bir telefon numarası vermeden bir kullanıcı adı ile bir arama yapılabilir.

- Bulut tabanlı mesajlaşma ile, her platform saniyeler içinde karşılaşır, içerik eşleştirilir.

- Video ve sesli mesaj seçenekleri mevcuttur.

- Telegram da dahil olmak üzere üçüncü taraflara mesaj iletimi engellenir.

- Belirli bir süre sonra kendini yok eden bir mesaj özelliği vardır. Bu mesajlar, belirtilen sürenin sonunda gönderen ve alıcı cihazlardan otomatik olarak silinir.

- Son görülen özellik devre dışı bırakılabilir.

- Masaüstü uygulama seçeneği ile de kullanılabilir.

- Bir ekran görüntüsü alındığında bildirim karşı kişiye gönderilir.

TELEGRAM ÖDENDİ Mİ?

Bir iletişim uygulaması olan Telegram, APP Store üzerinden iOS cihazlarına ücretsiz olarak yüklenebilir; Google Play üzerinden Android cihazlar.

TELEGRAM MASAÜSTÜ UYGULAMASI NASIL KULLANILIR?

Nikolai ve Pavel Durov tarafından geliştirilen bulut tabanlı anlık şifreli Mesajlaşma Servisi artık masaüstü bilgisayarlarda da kullanılabilir. 3 yıl önce Whatsapp'a rakip olarak piyasaya sürülen uygulama, Facebook'un Whatsapp'ı satın almasından sonra bazı internet kullanıcılarının tepkilerini yönlendirmeyi tercih ederek ilk popülaritesini kazandı.

Güvenlik açısından şifreleme sisteminin kalitesi ile bilinen Telegram uygulaması, Windows işletim sistemine sahip telefonlarda güncellemeden sonra kişisel masaüstü bilgisayarlarda web üzerinden de kullanılabilir. Uygulamayı Windows Mağazası'ndan indirmek mümkündür.

Telegram ile Windows'ta grup sohbeti ve multimedya paylaşımına ek olarak, kişilere kayıtlı en fazla 100 kişiye yayın göndermenizi sağlar. Yazılım Ayrıca, Windows 10'da Cartona ve live box ile entegre çalışabilmenin avantajlarını da değerlendirir.

Bu, cihazı senkronize ederken veya değiştirirken konuşma kaybını önler. Şifrelemenin uçtan uca yapıldığı güvenlik seviyesi de son derece yüksektir.

Mobil Uygulama
Son Gönderiler: Mobil Uygulama